2017 – 2018 eğitim öğretim yılının hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum

            Kadim değerlerimizle mücehhez, milletini ve memleketini seven başarılı nesillerin yetişmesi temennisiyle bu gün başlayan 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının hayırlı ve verimli olmasını diliyorum.

            Kalkınmış bir ülke, müreffeh ve ileri bir toplum olmanın yolu eğitimden geçer. Bir gelecek vizyonu oluşturmada ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne ulaşmada temel unsur şüphesiz eğitimdir. Sağlıklı toplumlar da nitelikli bir eğitime sahip olan fertlerle kurulabilir. “Kadın ve erkek her Müslüman’a ilim öğrenmek farzdır” buyuran Peygamber Efendimiz (SAV), insanlığa muallim olarak gönderilmiş, hem eğitmiş hem de öğretmiştir.

            AK Parti hükümetlerimiz döneminde eğitime öncelik verilmiş, bütçeden en büyük pay eğitime ayırılmış, ücretsiz ders kitaplarından derslik sayılarına, öğretmen atamalarından müfredat güncellemelerine kadar pek çok alanda reformlar yapılmıştır. Reformlar ihtiyaçlar doğrultusunda sürdürülmektedir.

            Bu düşüncelerle, yeni eğitim öğretim yılını tekrar hayırlı, verimli ve başarılı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum. Öğretmenlerimize, ailelerimize ve tüm eğitim camiasına selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili