27. Dönem Milletvekilliği Seçimi İçin Başvurumu Yaptım, Hayırlı Olması Temennisiyle Durmak Yok, Yola Devam

AK Parti Genel Merkezimizin 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde milletvekili adaylığını tarafıma tevdi etmesi ve kadirşinas halkımızın da takdirleriyle milletvekili seçilerek 2,5 yıllık bir zaman zarfında onurlu bir hizmeti ifa etme şerefine nail oldum.

 Bu süreçte, demokrasi ve hukuk devleti anlayışından taviz vermeden milletimizin güçlü desteğiyle 15 Temmuz hain darbe teşebbüssü bertaraf edilmiş ve her türlü iç ve dış tehditlerin üstesinden gelinmiştir. Ayrıca, milletimiz ve memleketimizin istikbali için çok önem arz eden, kalıcı siyasi istikrar, hızlı ve etkili icraat için gerekli olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş için milletimiz tarihi bir karar vermiştir.

24 Haziran seçimlerinden sonra güvenli ve huzurlu bir Türkiye için yeni yönetim sistemi bütün unsurlarıyla hayata geçecektir. Ülkemizi, bölgesinde ve dünyada daha etkili bir yere getirecek olan bu güçlü hükümet sistemi ile siyasette daha sorumlu, daha akılcı ve daha uyumlu bir anlayış hâkim olacak ve hükümet krizleri ortadan kalkacaktır. Bu yeni yönetim sistemi sayesinde, şimdiye kadar, özellikle demokrasi, hukuk, adalet ve hürriyet konusunda elde edilen kazanımlar köklü ve kalıcı hale gelecektir. 

Bu itibarla, millet olarak birlik ve beraberlik içinde sarsılmaz köklü bir demokrasiye, refah seviyesinin yüksek olduğu güvenli, huzurlu ve özgür bir ülkeye sahip olabilmemiz için 24 Haziran seçimleri hayati bir önem taşımaktadır. Gelişmiş güçlü bir Türkiye için bu yeni güçlü yönetim sisteminin hayata geçmesinde her bir vatandaşımıza sorumluluk düşerken bizlere de düşen büyük sorumluluğun bilinciyle hareket etmekteyiz.

Bu gün, 24 Haziran seçimlerinde, halka hizmet yolunda halkın gönlünde taht kuran Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ilk turda güçlü bir destekle seçilmesi için ve AK Partimizin çıtasını daha yükseklere taşıyarak yüksek sayıda milletvekilini meclise taşımak için özveriyle çalışma günüdür.

Batman gelişerek büyümede büyük bir ivme kazanmıştır. Bu güne kadar, eğitimden kültür ve turizme, ulaşımdan sağlık yatırımlarına kadar hemen her alanda devletimizin imkânlarını halkımız için seferber etmek üzere gecemizi gündüzümüze katarak bakanlıklar arasında adeta mekik dokuduk.

  500 yataklı tam donanımlı modern il hastanesi, tam donanımlı modern ilçe hastaneleri, tam teçhizatlı modern ambulanslar ve tüm doktor ihtiyaçlarının karşılanmasından, Batman Üniversitesine yeni bölümlerin kazandırılmasına ve her türlü tefrişata sahip olan tam donanımlı il halk kütüphanesi projesi ile Hasankeyf ilçe halk kütüphanesine kadar, Batman – Muş karayolu projesi ve tüm hava ulaşım ihtiyaçlarına cevap veren ilave uçak seferlerinden, büyük bir istihdam sağlayacak olan ikinci Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasına ve Petrol Spor Kulübünün devamı için gerekli desteğin sağlanmasına kadar çok geniş yelpazedeki hizmetlerimiz, devam eden çalışmalarımız ve her an hemşehrilerimizin iletişimine ve ziyaretine açık olup talep ve duyarlılıklarına hassasiyet göstermemiz, halkımızın refahını artırmak, bir huzur ve kardeşlik şehri olan Batman’ı her alanda cazibe merkezi haline getirerek bölgesinin parlayan yıldızı gelişmiş bir şehir olmasını sağlamak içindir.     

Bundan böylede, ilimizde her yönüyle devam eden yatırımlara yenilerinin eklenmesi, refah seviyesinin yükselmesi, Batman’ın göz kamaştıran gelişmiş modern bir huzur şehri haline gelmesi, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin her daim hâkim olması için hem milletimize hem de AK Partimize azimle, gayretle ve özveriyle sorumluluk bilinci içinde sahip olduğumuz tecrübe ve birikimle hizmetlere devam etmek üzere 27. Dönem AK Parti Batman Milletvekilliği için başvurumu yaptım. Hayırlı olması temennisiyle ve durmak yok, yola devam anlayışıyla halkımızla birlikte yürüyüşümüze devam edeceğiz inşallah. Selam ve saygılarımla.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili