AK Partimizin 16. kuruluş yıldönümü kutlu olsun

             Türk siyasi hayatında adından söz ettiren partiler olmuş ve her biri kendi çapında icraatlarda bulunmuştur. Kimi icraatlar halkın gönlünde makes bulurken kimi icraatlar da halka rağmen halk için anlayışıyla yapıldığı için halkın nezdinde olumsuz bir tesir uyandırmıştır. Halka güven veremeyip tek başına ipi göğüsleyemeyen partiler koalisyonlarla ülkeyi idare etmeye çalışırken ülkeyi uçurumun eşiğine kadar getirmişlerdi. Koalisyon sarmalından bir türlü kurtulamayan uçurumun eşiğindeki Türkiye’nin imdadına halkın içinden çıkan,  halkın malı olan, halkın zemininde yürüyen ve halkın desteğiyle 16. Yıldır halkın iktidarını koruyabilen AK Parti yetişmiştir.

            Kendini muhafazakâr demokrat olarak tanımlayan ve 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulduktan kısa bir süre sonra tek başına iktidara gelen AK Parti, Milletin adamı olan Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş, ülkeyi kısa sürede değiştirip dönüştürerek sessiz bir devrim gerçekleştirmiştir. Milletin devrimi olan bu sessiz devrim, içeride ve dışarıdaki zındık komitelerin her türlü engellemelerine rağmen halkın güçlü desteğiyle gerçekleşmiştir. Artık 2002 yılına kadar krizlerle yaşan bir Türkiye yok, göz kamaştıran, bütün dünyanın gıpta ile baktığı süratle hayata geçirilen yeni devasa projelerin ve programların icra edildiği hız kesmeden koşan bir Türkiye var. Bütün yapılan hizmetler halka olan sevdayla, coşku ve heyecan içinde yapılmaktadır.

            Gelinen noktada, sistem değişikliğini gerçekleştirebilecek kabiliyete sahip olan AK Parti, millete hizmet yolunda daha nice yıllar milletle beraber yürüyecektir. Hizmet ettikçe büyüyen, büyüdükçe daha büyük hizmetler yapan AK Parti, Türkiye’nin önüne konan engelleri halkla birlikte birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bertaraf etmesini bilmiştir. İstikrarla, istikametle, azim ve kararlılıkla parlak istikbale yürüyen AK Parti, tescilli tek marka olmuştur.

            Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın gönlünde taht kurmuş olan AK Partimizin 16. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta AK hareketin lideri Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, partimizin kurucularına, parti yöneticilerimize, tüm teşkilat mensuplarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor Allah razı olsun diyorum. Ayrıca gönlünde AK Parti’yi kuran ve bugünlere kadar destekleyerek getiren milletimize şükranlarımı borç biliyorum. Cenab-ı Hak’tan milletin hizmetinde daha nice hayırlı ve bereketli yıllar diliyorum.

            

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili