Aziz milletimizin 15 Temmuz kutlu zaferini kutluyorum

           15 Temmuz, sinsi, alçak ve hain darbe girişimine karşı halkımızın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız liderliğinde destanlaşan kutlu, şanlı ve şerefli zaferinin günüdür. Halk düşmanlarına karşı Halkın direnişi bütün dünyaya parmak ısırtan eşsiz bir zaferle sonuçlanmıştır.

 

            Bilindiği gibi, Devletimiz, Milletimiz, Meclisimiz ve Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz 2016 gecesi topyekûn alçak ve hain kanlı bir darbe teşebbüsünün hedefi oldu. Bu kanlı kalkışmaya karşı duran bu vatanın 249 kahraman evladı şehadet mertebesine ulaştı. Dünyada benzeri görülmemiş bir şekilde, milletin meclisi savaş uçaklarıyla bombalanıp, helikopterlerle tarandı. En ağır silahlarla millete ve devlete kastedildi.  Habis bir ur gibi sinsice devletin bünyesine yerleşip, uzun yıllar boyunca büyüyerek bu alçak teşebbüse kalkışan örgüt, bir üst akıl tarafından sevk ve idaresi yapılan FETÖ’dür.

 

            Aziz milletimiz, Allah’a dayanarak imanla, ferasetle, dualarla ve sahip olduğu yüksek bir ruhla birlik ve beraberlik içinde kararlı ve şahsiyetli duruşuyla iradesine sahip çıkmış, kökü dışarıda olan zındık komitelerin uzantısı olan FETÖ’nün darbe teşebbüsünü akamete uğratmıştır. Çilekeş milletimiz kendine yakışan bu duruşuyla şanlı tarihine parlak bir zafer daha nakşetmiştir. Bu parlak zafer gelecek nesillerin yolunu aydınlatacak kutlu bir zaferdir.

 

            Şehadetleri dinin temeli olan ezanları susturmaya kalkan darbecilerin salalarla susturulduğu 15 Temmuz 2016 tarihi birlik ve beraberliğin şanlı tarihidir. Ezanlar ve salalar birlik ve beraberliğin kutlu timsalidir.

 

            Milletin istikbalini karartmak üzere kanlı bir darbe girişiminde bulunan alçak ve hain cuntaya karşı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman halkının meydanlardaki merdane duruşu ve tuttuğu demokrasi nöbetleri takdire şayandır. Batmanlı insanımızın şanına yakışan bu şahsiyetli ve kararlı tavrı, millet, memleket, birlik, beraberlik ve kardeşlik adına bir iftihar tablosudur. Bu vesileyle Batmanlı hemşehrilerimi tekrar canı gönülden tebrik ediyor ve bağrıma basıyorum.

 

15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Şehitler Günü vesilesiyle, milletin ve memleketin istikbali uğruna darbeye karşı durup hayatlarını feda eden aziz şehit şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Bütün gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Darbecilerin hukuk içinde en ağır bedeli ödeyeceklerine inanıyorum. Aziz milletimizin kutlu zaferini kutluyorum. Selam ve saygılarımla.

 

 

                                                                                                                      Ataullah HAMİDİ

                                                                                                                     Batman Milletvekili