Batman iluh deresi için ödenek tahsisi girişiminde bulunuyoruz.

Halkımızdan aldığım büyük destekle gerek iki dönem belediye başkanlığı ve gerekse de iki dönem milletvekilliği yaptığım zamanın şartlarında şehrimizi ve hemşerilerimizi layık olduğu hizmetlere kavuşturabilmiş olmak benim için bir mutluluk kaynağıdır. Bugün de yine milletvekili olarak Batman’ın hak ettiği nezih ve daha yaşanabilir bir çevreye ve insanımızın güzelliğiyle bütünleşecek bir çehreye sahip olabilmesi için şehrimize ve hemşerilerimize dönük her faydalı projeyi desteklemeye devam ediyoruz.

Bu cümleden olmak üzere bir yandan taşma tehlikesi diğer yandan çevre kirliliğine sebebiyet veren ve istenmeyen bir görüntü oluşturan Batman iluh dersinin ıslahı ve dere yatağının rekreasyon projesine uygun olarak inşası için Batman Belediye Başkanı Sabri ÖZDEMİR ve teknik ekibiyle birlikte Kalkınma Bakanımızın Başdanışmanı Melik ÇELİK ile Kalkınma Bakanlığında bir durum değerlendirmesi yapmak, destek sağlayabileceğimiz hususları tespit etmek ve bir yol haritası belirlemek üzere verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Batman Belediyesinin yapacağı fizibilite çalışmasından sonra DSİ marifetiyle iluh deresi ıslah edilmek ve dere yatağının rekreasyon projesine uygun olarak inşasını gerçekleştirmek üzere ödenek tahsisi için Kalkınma Bakanımızla görüşecek ve bu projenin arkasında ve destekçisi olacağım. Normalde programda olmayan ödeneği inşallah görüşme ve girişimlerimizle temin emek suretiyle hemşerilerimizin karşı karşıya kaldıkları önemli bir sıkıntıyı bertaraf edecek ve rekreasyon projesinin uygulamasına imkan tanımış olacağız. Bununla da daha ileri hizmetlerin kapısını aralayacağız.

Batman Belediye Başkanı Sabri ÖZDEMİR ve ekibinin bu hususta duyarlı ve istekli yaklaşımları memnuniyet vericidir. Zira bu yaklaşım halkımız ve şehrimiz için başka konularda da elbirliği ile daha çok imkân ve fırsatları seferber edebilmemizi temin edecektir.

 Şunu ifade etmek isterim ki, Batman’ımızın layık olduğu modern, nezih, huzurlu ve gelişmiş bir şehir hüviyetine kavuşması benim rüyamdır. Bu rüyayı gerçekleştirmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her fırsatı değerlendirecek ve her imkânı seferber edeceğiz.  Halkımızla hemhal olmaya, talep ve duyarlılıklarına itina göstermeye devam edeceğiz.

Kamuoyuyla paylaşılmak üzere siz değerli basınımızın bilgilerine sunuyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili