Batman’a yeni ve modern teçhizatla donatılmış 7 adet sıfır kilometre ambulans gönderilmesini sağladık. Hayırlı olsun.

Batman’ın sağlık alanında insanlarımıza en iyi hizmeti sunabilecek seviyeye gelmesi yönündeki gayretlerimiz devam etmektedir. Halkımızın ihtiyaç duyduğu anda gerekli sağlık imkânlarına ulaşabilmesi önemli oluğu kadar, acil durumlarda insanımıza sağlık imkânlarını ulaştırmak ta o derece önemlidir. Bu itibarla, acil durumlarda en çok ihtiyaç duyulan ambulans imkânlarımızı güçlendirmek üzere Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler ve görüşmeler neticesinde Batman’a yeni ve modern teçhizatla donatılmış 7 adet sıfır kilometre ambulans gönderilmesini sağladık.

İlimize ulaşan 7 adet ambulanstan biri Bölge Devlet Hastanesi ve biri de Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine olmak üzere 2 âdeti Batman merkeze, Kozluk, Gercüş, Sason, Beşiri ve Hasankeyf ilçelerimize de birer adet olmak üzere 5 âdeti de ilçelerimize gönderilecektir. Ayrıca, Kayapınar beldemizde mevcut olan bir adet 2010 model ambulans ise 2013 model ambulansla değiştirilerek modeli yükseltilecektir.

Bu sayede acil sağlık hizmetlerimizin, daha verimli, daha etkin ve daha hızlı bir hale gelmesi, hemşehrilerimizin daha iyi sağlık imkânlarına kavuşması bizi mutlu etmektedir. Zira insan yaşamında en değerli husus olan sağlığa hizmet, insanların daha mutlu, daha huzurlu ve daha kaliteli bir hayat sürmesine vesile olmaktır.

Bu vesileyle, bundan böyle de halkımızı daha güzel hizmetlerle buluşturmak için yılmadan yorulmadan, kararlı ve gayretli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ifade ediyor, 7 adet yeni ambulansın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Kıymetli hemşehrilerimize sıhhat ve afiyet içinde huzur dolu bir hayat temenni ediyorum. Selam ve saygılarımızla.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili