Batman'da Sağlık Yatırımlarının Kapasitesi Artırıldı, Sağlık Projeleri İçin 17 Milyon TL Ödenek Aktarıldı, Halkımıza Hayırlı Olsun

            Batman’ının, ihtiyaç duyulan yeni sağlık yatırımlarına kavuşması, proje aşamasındaki yatırımların onaylanarak hızlandırılması ve mevcut yatırımların kapasitesinin artırılması konularında Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN ile görüşmelerde bulunduk.

            Bu görüşmelerimiz neticesinde, daha önce 200 yataklı olarak yatırım programına alınan yeni devlet hastanesi projesinin yatak sayısı artırılarak 500 yataklı hastane olarak planlandı. Bu 500 yataklı hastanemizin proje ihalesi de 2018 yılında yapılacaktır.

            Diğer yandan, Batman’da yatırım programına alınan ve projeleri hazırlanarak onaylanan aile sağlığı merkezleri, 112 istasyonları, toplum sağlığı merkezleri, sağlıklı yaşam merkezleri ve lojmanlar için sağlık bakanlığından 17 Milyon TL ödenek aktarıldı.

             Bu gayretlerimiz, halkımızın modern ve tam donanımlı tedavi imkânlarına zahmetsiz ve masrafsız bir şekilde erişimini sağlamak içindir. Bütün bu yatırımların ve imkânların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bundan böyle de sağlık yatırımlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Batman’ın yeni yatırımlarla buluşması için de gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili