Batman'ın İl Oluşunun 27. Yıldönümünün Sevinç Ve Mutluluğunu Paylaşıyoruz

Bölgesinin güzide şehri Batman’ın 16 Mayıs 1990 yılında il oluşunun 27. Yıldönümünün, sürekli gelişen bir şehrin hemşehrileri olarak hep birlikte sevinç ve mutluluğunu paylaşmaktayız.

Batman’ın il oluşundan bu güne kadar geçen süre zarfında şehrimiz kayda değer bir gelişim sağlamıştır. Her yönüyle modern bir şehir vasfına sahip olan Batman’ın bu gün her şeyden önce bir huzur şehri olarak anılması bizim için bir iftihar vesilesidir. Bunda her bir hemşehrimizin payı vardır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin timsali olan şehrimiz bölgesinde bir çekim merkezi haline gelmiştir. Zengin kaynaklarımızın yanında zengin ve köklü kültürel mirasa ve değerlere sahibiz.

Batman bir köyü andırırken, iki dönem ilçe belediye başkanlığını yaptığım dönemde yaptığımız plan ve programlarla, alt ve üstyapı çalışmalarıyla il olabilmenin altyapısını hazırlamış ve bir il projeksiyonu ortaya koymuştuk. Burada Batman’ın il olması için bizlere en büyük desteği veren 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut ÖZAL’ı rahmetle anıyorum. Batman’ın il olması konusunu Merhum Turgut ÖZAL ile istişare etmiş ve bu istişare neticesinde ilimizin haritasını bizzat çizme bahtiyarlığına erişmiştim. Ayrıca Ankara’da adeta mekik dokuyup ısrarlı girişimlerimiz neticesinde ilimize kavuştuk. Belediye başkanı olarak bir vizyon ortaya koyarak yerel kalkınmayı başlattığımız Batman’ın bu gün geldiği seviyeden çok daha ileriye gideceğine inanıyorum.

Aradan geçen 27 yıllık bir süreden sonra, iki dönem belediye başkanlığı ve üçüncü dönem milletvekilliğini yapmakta olduğum Batman’ın bölgesinde pek çok yönden göz kamaştıran modern bir huzur şehri haline gelmesi bizim için büyük bir mutluluk vesilesidir.

AK Parti hükümetleri döneminde Batman gelişerek büyümede büyük bir ivme kazanmıştır. Bundan böylede ilimizin her yönüyle devam eden yatırımlara yenilerinin eklenmesi için azim ve gayretle çalışacağız.

Bu vesileyle,  modern bir kent vasfına sahip olan Batman’ın il olmasında en büyük emeği olan Merhum Turgut ÖZAL ve o dönemde milletvekili olarak çok büyük gayret sarf eden aile büyüğümüz değerli ağabeyim Kutbettin HAMİDİ’ye ve o günden bu güne şehrimize emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Nice huzurlu 27 yıllar dileğiyle, tüm hemşerilerime selam ve saygılar sunuyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili