Batman’ın İl Oluşunun 28. Yıl Dönümü Hayırlı Olsun

Bölgesinin parlayan bir yıldızı konumuna gelen Batman’ın İl Oluşunun 28. Yıl Dönümünü huzur ve kardeşlik şehrinin hemşehrileri olarak sevinç ve mutluluk içinde karşılamaktayız.

            Batman, il oluşunun üzerinden geçen 28 yıllık bir zaman zarfında bir köy niteliğinden modern bir kent vasfına kavuştu. 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal’ın büyük destekleriyle il oluşunu sağladığımız dönemde Batman için modern bir kentin projeksiyonunu ortaya koymuştuk. İki dönem belediye başkanlığı ve üçüncü dönem milletvekilliği yaptığım zaman zarfında refah seviyesinin yüksek olduğu, her yönüyle gelişmiş, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin hâkim olduğu, çekim merkezi bir şehir inşası için büyük bir himmet ve gayret gösterdik.

            Özellikle son dönemde, gecemizi gündüzümüze katarak hemen her alanda Batman’a yaptığımız yatırımlarla şehrimiz hızlı bir gelişim kaydetmiştir. İnşallah halkımızdan aldığımız güçle hız kesmeden yolumuza devam edecek ve sağladığımız yatırımlara yenilerini ekleyerek halkımızı layık olduğu daha nice güzel hizmetlerle buluşturacağız. Büyükşehir olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu gün modern bir şehir kimliğine sahip olan Batman’ın il olmasında en büyük emek sahibi olan Merhum Turgut ÖZAL ve o dönemde milletvekili olarak çok büyük emek sarf eden aile büyüğümüz kıymetli ağabeyim Kutbettin HAMİDİ’ye ve o günden bu güne şehrimize emeği geçen her kese şükranlarımı bir borç biliyorum. Cenab-ı Allah’ın (C.C.) hepsinden razı olmasını yürekten niyaz ediyorum. Nice huzur ve barış içinde 28 yıllar dileğiyle, tüm hemşerilerime selam ve saygılar sunuyorum.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili