Bütün Hemşehrilerimizin, Milletimizin Ve İslam Âleminin Mübarek Üç Aylarını En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinesinden feyiz ve bereketle kuşattığı, hayır ve bereket mevsimi olan mübarek üç ayları yüksek manevi bir haz ve huzur içinde karşılamaktayız. Bu kudsi zaman diliminin İslam âlemi için hayırlı bir akıbete vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

            Recep ve Şaban aylarıyla birlikte Ramazan-ı Şerifle taçlanan üç aylar, manevi güzelliklerin yoğun olarak yaşanmasına ve kulluk bilincinin yükselmesine vesile olan mübarek aylardır. Günahlarla yorulan ve yıpranan ruhumuzun ve kalbimizin arınıp dirilmesi için bir fırsat olan bu mübarek zaman dilimi, İslam’ın rahmet dolu kudsi mesajlarının kalplerde ve zihinlerde hep var olmasına ve hayatımıza daha çok aksetmesine büyük bir imkân sağlamaktadır.

            Özellikle, zalimlerin satranç oyunlarının alanı haline gelen İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının dinmesi için bu mübarek üç aylarda Cenab-ı Hakk’tan tazarru ve niyazda bulunmalıyız. Hem ülkemizde hem de İslam dünyasında bizi birbirimize bağlayan bağların idrak edilmesi, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesi için dua edip gayret göstermeliyiz.

            Önümüzdeki bu mübarek üç ayları Rabbimizin rızası dairesinde en iyi şekilde ihya etmeyi temenni ediyor, Bütün Hemşehrilerimizin, Milletimizin Ve İslam Âleminin Üç Aylarını En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.

           

                                                                                                          Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili