Bütün hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Âleminin Regaib Kandilini ve üç aylarını can-ı gönülden tebrik ediyorum

             İslam Dininde her gün ve her gece hatta her an kıymetli ve ehemmiyetlidir. Ancak, üç mübarek ay olan Recep, Şaban ve Ramazan-ı Şerif ve bu üç ayların barındırdığı kudsi geceler Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinesinden feyiz ve bereketle bezenmiştir. Bu kudsi gecelerden biri Recep ayının ilk cuma gecesi ve üç ayların müjdecisi olan Regaip kandilidir.

            İslam âlemi olarak, büyük bir manevi coşku ve hazzı yaşadığımız mübarek üç ayları ve başlangıcı olan Regaib Kandilini ulvi hisler içinde karşılamaktayız. Meleklerin ismini verdiği Regaip Kandili ve üç aylar bizler için bir arınma vesilesidir.

Rabbimize daha çok yönelmek, onun nihayetsiz rahmetine ve mağfiretine mazhar olmak için, mübarek Regaip Kandilini ve seksek sene manevi bir ömrü kazandıran üç ayları bir fırsat bilip ihya etmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

            Karşılamakta olduğumuz bu manevi zaman dilimini hakkıyla idrak edip en iyi şekilde değerlendirmek dileğiyle, bütün hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Âleminin Regaib Kandilini ve üç aylarını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan bölgemizde, ülkemizde ve İslam Âleminde birlik ve beraberlik ruhunun, kardeşlik duygularının daha da pekişmesine, kan ve gözyaşlarının dinmesine, barış ve huzurun sağlanmasına vesile olmasını temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.

             

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili