“Çalışan Gazeteciler Günü” Nü En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Halkımızın ortak sesi olan çalışan gazetecilerimizin “Çalışan Gazeteciler Günü” nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Çalışan gazetecilerimiz, büyük bir emek sarf etmek suretiyle, meşakkatli bir görevi yerine getirerek, halkımızın haber alma ihtiyacına en iyi şekilde cevap vermeye çalışmaktadırlar.

            Toplumun gözü ve kulağı olan çalışan gazetecilerimiz, halkımızı cereyan eden hadiselerle ilgili olarak en kısa sürede en doğru şekilde bilgilendirmek için zaman mefhumunu gözetmeden büyük bir özveriyle çalışmaktadırlar. Demokrasinin yerleşmesi ve gelişmesinde önemli bir rolü olan gazetecilerimizin zorlu görevlerini büyük bir gayretle yerine getirirken bağımsız ve özgür bir şekilde hareket etmelerini çok önemsemekteyiz. Nitekim AK Parti hükümetleri döneminde basın özgürlüğü önemli bir gelişim kaydetmiştir. Hak ve hürriyetler temel alınarak düşünce ve ifade özgürlüğünde ciddi mesafe alınmış, ülkemiz çok sesli bir medyaya kavuşmuştur.

            Çalışan gazetecilerimiz, özellikle toplumun hassas olduğu konularda kamuoyu oluşmasında çok etkili bir yere sahiptirler. Yaptıkları görevin gücü ve bilinciyle hareket eden gazetecilerimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde dik durmasını bilmiş, görevinin hakkını vererek milletle birlikte yürümüş, birlik ve beraberlik örneği sergilemiştir. Gazetecilerimizin takdire şayan bu onurlu duruşu tarihe mal olmuş bir iftihar tablosudur.

            Çalışmalarını her zaman yakından takip edip takdir ettiğim gazeteci kardeşlerimin her zaman destekçisi olup yanlarında durduk. İnşallah bundan böyle de destek olmaya devam edeceğiz. Emektar gazetecilerimizin daha iyi şartlarda çalışmalarını önemsiyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

            Birlik, beraberlik ve kardeşliğin güçlenmesinde ve huzurun sağlanmasında önemli bir işleve sahip olan güzide basınımızın değerli çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü” nü tekrar tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma hayatı diliyorum.

 

 Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili