Cizre ve Silopi'den gelen 1300 öğrencinin yarım kalan eğitimini Batman'da telafi ediyoruz

Bilindiği gibi Cizre ve Silopi ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar sebebiyle eğitime ara verildiğinden bu iki ilçemizden şu ana kadar telafi eğitimi için 1300 öğrenci Batman’a gelmiş bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığının planlaması istikametinde ilimize intikal eden 8. ve 12. Sınıf öğrencileri 2 hafta boyunca 9 okulda eğitim görecekler. Ayrıca öğrenciler, kahvaltı ile birlikte iki öğün yemeğin sağlandığı nezih ve sıcak bir ortam olan aynı okulların pansiyonlarına yerleştirildiler. Öğretmen ve idarecileriyle gelen öğrencilerimiz için Batman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eksik kalan öğretmenler de tamamlandı.

TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanan misafir öğrencilerimizin yarıda kalmış olan eğitimleri bu planlamayla ilimizde tamamlanacaktır.

Bu itibarla telafi eğitimi planlamasında başta Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere ilgili bürokratlarımıza, Batman ve Şırnak Milli Eğitim Müdürlerine, okul idarecilerine, öğretmenlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimize sağlanan imkânlarla güvenli, sıcak ve nezih bir ortamda, kalan eğitimlerini en iyi şekilde telafi edeceklerine yürekten inanıyor, girecekleri sınavlarda üstün başarılar diliyorum.Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili