Darbeci Zihniyet Mazinin Derin Derelerine Mahkum Olmuştur

28 Şubat 1997 tarihi, ülkemizde milletin iradesiyle iktidara gelen meşru hükümetin, gayri meşru bir müdahaleyle istifa ettirildiği, hafızalardan hiç silinmeyecek alçak bir teşebbüsün tarihidir. Darbelerle siyaseti vesayet altına almaya çalışan bu anlayış, 28 Şubat’ta olduğu gibi Cumhuriyet tarihi boyunca millet iradesine ve değerlerine yaptıkları müdahalelerle millete ve memlekete çok ağır bedeller ödetmiştir.

            Millet hukukunu hiçe sayan darbeci despot zihniyet, demokrasiyi kesintiye uğratan, kamusal alanı kamuya yasaklamaya kalkan, mütedeyyin insanlar için hayatı adeta zindana çeviren, nefsinin esiri köle ruhlu bir nesil yetiştirmeye teşebbüs ederek milletin istikbalini karartmaya yeltenen, kadın haklarını ayaklar altına alan, ayrımcı ve baskıcı zalim bir zihniyettir. Bu zihniyetin ülkemiz ve milletimiz üzerinde yaptığı tahribat dostlarımızı üzmüş, düşmanlarımızı sevindirmiştir.

            Zorba darbeciler, medyayı kontrol altına alıp siyaseti işlevsiz hale getirirken, Milletin zemininde milletle beraber siyaset yaparak, milletin iradesiyle iktidara gelen AK Parti, Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde siyaseti en iyi şekilde işler hale getirmiştir. Artık söz de karar da millete bırakılarak süratle yaralar sarılmış, yüksek bir istikbale doğu Cumhuriyet tarihinde görülmeyen hizmetler hayata geçirilmiştir.

            Milletin hafızasında acı bir tablo olarak kalan 28 Şubat Darbesinin kokuşmuş anlayışı, 27 Nisan 2007 tarihinde E-Muhtırayla tekrar teşebbüse kalkmış ancak milletin iradesiyle iktidara gelen AK Parti hükümeti tarafından gerekli muktedir cevabı alarak bertaraf edilmiştir.

            Artık millet iktidardadır. Darbeci zihniyet ise mazinin derin derelerine mahkûm olmuştur. En zor zamanların üstesinden gelmesini bilmiş, en alçak darbeleri bertaraf etmiş olan bu millet, en son 15 Temmuz da alçak darbe girişimine karşı dünyada eşi olmayan bir destan yazmıştır. AK Parti, millete hizmet yolunda, milletle beraber önüne konan bütün engelleri aşarak parlak bir geleceğe doğru istikrar ve istikamet için süratle yürümektedir.

           

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili