Dünya Engelliler Haftasını En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Hayatın her alanında başarılarıyla kendilerini ispat eden ve her biri toplumun eşit ve saygın birer fertleri olan engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Haftasını En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum.

            Dünya engelliler haftası, engellilerimizi sadece hatırlamak için değil, esas itibariyle, engellilerle ilgili her hususun ele alınıp değerlendirilmesi, empati yapmaya vesile olması, yaklaşımlarımızın ve hassasiyetimizin gözden geçirilmesi açısından önemli bir haftadır.

            Engelli kardeşlerimizin normal hayatın gereklerine azami derecede uyum sağlayabilmeleri için hem toplumun hem de devletin önemli ödevleri vardır. Toplumun her bir ferdi olarak öncelikle zihinlerimizde hiçbir engele yer vermememiz lazım. Empati yapıp rol üstlenmemiz çok önemlidir. Diğer taraftan, Anayasamızda yer alan Sosyal bir Hukuk Devleti olmanın gereğine uygun hareket ederek, engelli insanlarımıza tüm imkân ve fırsatları seferber etmek te devletimizin en başta gelen kritik görevlerinden biridir.

            Engelli kardeşlerimizin sorunlarına samimiyetle eğilen AK Parti hükümetleri, bu güne kadar devletimizin tüm imkân ve fırsatlarını harekete geçirmiş, öncelikle Anayasada yapılan değişiklikle engelli kardeşlerimize pozitif ayırımcılık sağlanmıştır. Engelli kardeşlerimizin istihdamı, toplumla bütünleşmeleri, huzur ve refahlarının artırılması gibi hususlarda reform niteliğinde hizmetler hayata geçirilmiştir. Dolayısıyla, AK Parti’nin gelecek planlamasında toplumun itibarlı birer fertleri olan engelli insanlarımız önemli bir yer tutmaktadır. Engelli kardeşlerimizin daha yüksek bir hayat standardına ulaşmaları için çok ciddi bir gayret ve kararlılıkla hareket etmekteyiz.

            Bu önemli hafta münasebetiyle, Dünya Engelliler Haftasının engelli kardeşlerimiz açısından toplumsal hassasiyeti, bilinci ve sorumluluğu artırmasına vesile olması temennisiyle, Cenab-ı Allah’tan daha mutlu, daha huzurlu ve daha müreffeh bir yaşama niyaz ediyorum. Dünya Engelliler Haftasını can-ı gönülden tebrik ediyor, her yönüyle engelsiz güzel bir yaşama sahip olmalarını yürekten diliyorum. Selam ve saygılarımla.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili