“Dünya Sağlık Günü ”nü Tebrik Ediyorum

Her yıl 7 Nisan’ın dünya genelinde “Dünya Sağlık Günü ve Haftası” olarak kutlanması, insanlık için paha biçilmez bir değere sahip olan sağlık konusunun bu vesileyle dünya gündemine gelip değerlendirilmesi açısından önemli ve anlamlıdır.

            Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde de kutlanan “Dünya Sağlık Günü ve Haftasının”, insan sağlığı konusunda bilincin yükselmesi, değerinin bilinmesi için gerekli farkındalığın oluşması bakımından iyi değerlendirilmesinin önemi büyüktür. İnsan sağlığının önemine her vesileyle dikkat çeken Hazreti Peygamber (SAV), “Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. Tedavi olunuz, Ey Allah’ın kulları. Çünkü Allah (CC), yaşlılıktan başka, yarattığı her hastalıkla beraber bir deva da yaratmıştır” buyurmaktadır. Yine Hazreti Ali, “İki şeyin elden gitmeden değerini takdir etmek zordur: biri sağlık, öteki de gençlik” diyerek sağlığın ehemmiyetine vurgu yapmıştır.

            İleri bir toplum olmanın yolu bedenen ve ruhen sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Bu itibarla fert ve toplum sağlığı hususunda ilgili kurum ve kuruluşlara büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler halkın seçilen temsilcileri olarak, Batman’da sağlık alanında hizmet imkânlarını ve kalitesini daha da artırmak, hizmet seviyesini halkımızın hak ettiği ileri noktalara yükseltmek amacıyla girişimlerde ve temaslarda bulunmakta olumlu sonuçlar almaktayız. Bir yandan mevcut sağlık yatırımlarının işlevlerini ve kapasitelerini artırırken, diğer yandan da devam eden yatırımları hızlandırmakta ve ilimize yeni yatırımlar sağlamaktayız. Bu gayretlerimizle, halkımızı mümkün olan en kısa sürede en yakın ve modern donanıma sahip sağlık imkânlarıyla buluşturmaktayız.  Hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerinin tamamının Batman’da karşılanmasını hedeflemekteyiz. Dolayısıyla halkımızın sağlığı önceliğimizdir. Bunun için halkımızın sağlığına dönük gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, “Dünya Sağlık Günü ”Nü Tebrik Ediyor, Cenab-ı Hakk’tan (CC) tüm hemşehrilerimize sıhhat ve afiyet içinde sağlıklı, huzurlu bir hayat niyaz ediyorum.

 

           

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili