Emektar gazete çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü” nü yürekten tebrik ediyorum

            Her yıl 10 Ocak’ta kutlanan emektar gazete çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü” nü yürekten tebrik ediyorum. Dur durak bilmeden, zaman ve mekân ayırmadan her türlü zorluklara, sıkıntılara göğüs gererek, halkımızı zamanında ve doğru bilgilendirmek üzere büyük bir gayret ve özveriyle çalışan gazetecilerimiz, sadece 10 Ocakta değil her zaman hatırlanmayı, her zaman tebrik ve takdir edilip desteklenmeyi hak etmektedirler.

Halkımızın gözü ve kulağı olan çalışan gazetecilerimiz, toplumsal taleplere dikkat çekilmesi, sorunların çözüme kavuşturulması ve sıkıntıların bertaraf edilmesi için kamuoyu oluşturmak suretiyle demokratik bir rol oynamaktadırlar. Özellikle yerel demokrasinin dinamik bir unsuru olan ve şehrimizin tanıtılmasında da önemli bir yeri olan yerel gazetelerimizin çalışanları, görevlerini daha zor şartlarda ve daha kısıtlı imkânlarla yerine getirmektedirler. Dolayısıyla tarafsız bir şekilde vazifesini yerine getiren ve toplumsal duyarlılıkla hareket eden çalışan gazetecilerimizin daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için gerekli desteğin sağlanmasında herkese görevler düşmektedir.

Bizler çalışan gazetecilerimizin sıkıntılarına karşı her zaman duyarlı olmaya devam edeceğiz. Onları destekleyecek ve yanlarında olacağız. Ayrıca halkımızın hissiyatına tercüman oldukları için çalışan gazetecilerimize teşekkür ediyorum. Bu güne kadar ilkeli ve fedakâr çalışmalarıyla ortaya koydukları başarılarının yükselerek devam etmesini diliyorum.

Barışın ve kardeşliğin kuvvet bulmasında ve huzurun sağlanmasında önemli bir fonksiyona sahip olan güzide basınımızın kıymetli çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü” nü tekrar tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma hayatı diliyorum.

 

 Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili