En kıymetli ve hürmete şayan varlığımız olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle tebrik ediyorum

Tarihimizin şeref levhalarını nakşeden, şefkat, metanet ve sabır kahramanı olan kadınlarımız, toplum hayatımızın temelini teşkil etmektedirler. Cenab-ı Allah, latif bir fıtrata sahip olan kadınların sinelerine sevgi, şefkat ve koruma gibi hisleri en güzel şekilde yerleştirmiştir. His dünyası şefkatle bezenmiş olan kadın, anne olarak en muhterem varlıktır.

 Günümüzde kadının hamisi kesilip değerini göz ardı eden kapitalist dünyanın acımasızlığına karşı, kadının yegâne sığınağı gerçek değerini bulduğu İslam’dır. Kadına karşı yapılan kötü muamele ve şiddete karşı en güzel örnek olan ve ömrü boyunca eşlerine bir fiske dahi vurmamış olan Peygamber Efendimiz (SAV) yegâne rehberdir. Hep hoşgörülü, anlayışlı ve güler yüzlü olan Hazreti Peygamber (SAV) “hanımlarını dövenler hayırlılarınız değildir” buyurmuştur.

Diğer yandan AK Parti iktidarları döneminde kadınlara yönelik yapılan hizmetlerle pek çok ilke imza atılmış ve pek çok yeni düzenlemeler yapılmıştır. Kadınların hayat standartlarını yükseltmek, iş hayatında önüne konan engelleri bertaraf etmek, ailenin sürekliliğini temin etmek, kadına yönelik şiddeti önlemek, sağlık ve sosyal güvenlikten eğitim imkânlarına kadar pek çok alanda adımlar atılmıştır. Özellikle 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği ile kadına pozitif ayırımcılık uygulamasının önü açılmıştır. Burada ifade etmekle bitiremeyeceğimiz daha pek çok alanda kadına yönelik hizmetlere imza atılmıştır. Bundan böyle de kadınlarımızın refahını yükseltmeye dönük daha nice hizmetler yapılacaktır.  

Bu vesileyle, yaşantımızın her anında varlıklarından güç ve huzur aldığımız, analarımız, bacılarımız, hayat arkadaşlarımız, en kıymetli ve hürmete şayan varlığımız olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle tebrik ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili