Engelsiz Bir Yaşam Dileğiyle Dünya Engelliler Haftasını Kutluyorum

             Normal bir hayatın gereklerine uyamayıp engelli olarak ifade edilen kardeşlerimizin dünya engelliler gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

            Engelli kardeşlerimizin engellilik meselesi, engelliliğin önüne geçilmesi, engellilerin eğitilmesi gibi bilcümle konuların ele alındığı dünya engelliler gününde yapılması gereken en önemli husus empati yapma bilincinin yerleşmesine çalışmaktır. Toplumda empati yapma bilincinin yerleşmesi, engelli kardeşlerimizin normal hayatın gereklerine büyük ölçüde uyum sağlayabilmeleri için büyük bir destek ve imkan verecektir. Toplumda sosyal refahın ve huzurun iyi bir seviyeye taşınması elbette engelli kardeşlerimiz düşünülmeden mümkün değildir. Dolayısıyla, toplumun saygın bireyleri olan engelli kardeşlerimiz olmadan gelecek planlamalarının yapılması mümkün değildir.

            Bu itibarla, AK Parti hükümetleri döneminde geliştirilen sosyal politikalar ve her alanda hayat geçirilen korucu ve önleyici uygulamaları ihtiva eden düzenlemeler, engelliliğin önlenmesine dönük çok önemli hizmetlerdir. Engelli kardeşlerimizin taleplerine, ihtiyaçlarına ve duyarlılıklarına hassasiyetle yaklaşan AK Parti hükümetleri, bu doğrultuda iş gücüne katılmadan sosyal, siyasal ve ekonomik hürriyetlerine sağlanmasına kadar geniş bir yelpaze çok önemli hizmetlere imza atmıştır. Engelli kardeşlerimizin her meselesine iyi niyet ve samimiyetle yaklaşan AK Parti hükümetleri, hizmetleri sürekli daha iyi bir noktaya taşıma gayretinde ve kararlılığındadır.

            Bu vesileyle, Dünya Engelliler Haftasının engelli kardeşlerimiz açısından daha mutlu, daha huzurlu ve daha müreffeh bir yaşama vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Dünya Engelliler Haftasını can-ı gönülden tebrik ediyor, her yönüyle engelsiz güzel bir yaşama sahip olmalarını yürekten diliyorum. Selam ve saygılarımla.

                                                                                               Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili