Erişim engeli olmayan bir dünya dileğiyle, görme engelli kardeşlerimizin 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Engelliler Gününü yürekten kutluyorum

             Erişim engeli olmayan bir dünya dileğiyle, görme engelli kardeşlerimizin tüm dünyada kutlanan 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Engelliler Gününü yürekten kutluyorum.

 

            Görme engelli kardeşlerimizin özgürce gezebileceği, eşit, engelsiz ve erişilebilir bir hayata kavuşabilmeleri için herkese görev düşmektedir. Özellikle şehrin, görme engelli kardeşlerimizin rahat gezebileceği şekilde donatılması ve mimari engellerin kaldırılması için yerel yönetimlere büyük sorumluluk düşmektedir. Hep birlikte el ele vererek, hayatın her alanını erişilebilir özgür alanlar haline getirip, görme engelli kardeşlerimizin evlerinde hapis hayatı yaşamasına engel olmalıyız.

 

            AK Parti olarak, engelli insanlarımıza dönük, işgücüne katılmalarına teşvikten ulaşım imkânlarını geliştirmeye, kamuda engelli istihdamını 6 kat artırmadan engelli maaşını 2 kat artırmaya ve “sesli kitap” hizmetine kadar pek çok alanda yaptığımız hizmetlerle engel tanımayan bir ülke yolunda hızla icraatlarımızı sürdürüyoruz.

 

            Görme engelli kardeşlerimizin hizmetlerin en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve bu istikamette hareket ediyoruz. Her zaman yanlarında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm görme engelli kardeşlerimiz için aileleriyle birlikte huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyor, Dünya Beyaz Baston Engelliler Gününü tekrar kutluyorum. Selam sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili