Girişimlerimiz neticesinde Batman Üniversitesi'nde açılmasına karar verilen yeni bilim dallarının hayırlı olmasını diliyorum.

             Batman İlimizi her geçen gün hemen her alanda daha ileri noktalara taşımak üzere mütemadiyen bir gayret içerisindeyiz. Dolayısıyla İlimiz için büyük öneme sahip olan Batman Üniversitesi’nin ışık saçan seçkin üniversiteler arasında hak ettiği yeri almasına dönük te gayret göstermekteyiz.  Gerçek bilgiye kaynaklık etmek suretiyle ilerlemenin lokomotifi olan Üniversitemizin, daha geniş bilim dalları muhtevasına sahip olması için YÖK nezdinde girişimlerde bulunduk.

Daha önce olumsuz yaklaşılmasına rağmen, yapmış olduğumuz girişimler ve görüşmeler neticesinde, Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı kurularak, bu anabilim dalında tezli yüksek lisans programı ile İktisat Anabilim Dalı bünyesinde İktisat Tezli Yüksek Lisans Programı açılması YÖK tarafından uygun görülmüştür.

Bu vesileyle, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Üniversitemizin kapasitesini daha da artıracak olan bu yeni programların ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Değerli öğretim elemanlarımıza ve sevgili öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyorum. Üniversitemizin her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte ise Batman Üniversitemize yeni bölümler ve özellikle Tıp Fakültesi kazandırmayı umuyorum.  

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili