Halkımızın Hak Ettiği Sağlık Yatırımları Takibimizdedir

            Batman’da her alanda olduğu gibi sağlık alanında da hizmet imkânlarını ve kalitesini daha da artırmak, hizmet seviyesini halkımızın hak ettiği ileri noktalara yükseltmek amacıyla yaptığımız girişimler ve temaslar duraksamadan devam etmektedir.

            Başta hemşehrilerimiz olmak üzere, gerek çevre illerden ve gerekse de komşu ülkelerden sağlık alanında gelen taleplere daha nitelikli bir cevap verilebilmesi, Batman’ın bölgesinde hem bir çekim merkez haline gelmesi hem de sosyo-ekonomik gelişimine faydası olması açısından büyük öneme sahiptir.

            Bu cümleden olmak üzere, 27.09.2017 Çarşamba günü Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN ile yaptığımız görüşmede Batman için önemle üzerinde durduğumuz sağlık yatırımları ile ilgili taleplerimizi ilettik. Sayın Bakanımızın gösterdiği yakın ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Sayın Bakanımızla olan görüşmemizde; 2017 Yılı başından beri yatırım programında olan 200 yataklı devlet hastanesi ve 2014 yılında ihalesi ve yer teslimi yapılan 300 yataklı Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin, ilimizin yatak ihtiyacına binaen yatak kapasitesinin artırılması ile iş ve işlemlerinin hızlandırılması, Hasankeyf yeni yerleşim yerinde yapımı tamamlanan 25 yataklı ilçe devlet hastanesine ana dal branş uzmanlarının Kadın Doğum, Dahiliye, Çocuk Hast. Ve Genel Cerrahi) sağlanması, ayrıca ilimizin Ebe, Hemşire, Att ve Pratisyen hekim eksikliğinin giderilmesi, uzman hekimler olarak Çocuk Gastroenteroloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Nefroloji, İmmünoloji ve Radyoloji uzmanlarına ihtiyacının tamamlanması şeklindeki taleplerimizi görüştük. Bu taleplerimizin takibinde olacağız. İnşallah zaman içinde güzel neticeleri hemşerilerimize müjdeleriz.

           

.                                                                                                         Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili