Hasankeyf Devlet Hastanesinin Statüsü Yükseltilmiştir, Hayırlı Olsun

Bilindiği gibi, Hasankeyf ilçemizin yeni yerleşim yerinde yapımı tamamlanan 25 yataklı ilçe devlet hastanesi, Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından nüfus yetersizliği gerekçesiyle E2 entegre ilçe devlet hastanesi statüsüne dönüştürülerek Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne devredildiğinden, ilçe devlet hastanesi sadece acil sağlık hizmetleriyle aile sağlık hizmetleri konusunda hizmet verebilecek konumdaydı.

            Ancak, Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler ve görüşmeler neticesinde, Hasankeyf devlet hastanesi E2 statüsünden E1 statüsüne dönüşümü sağlandı. Bu durumda, 25 yataklı olarak hizmete girecek olan ilçe devlet hastanemizde, acil sağlık hizmetleri, dâhiliye, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum branşlarında hizmet verilecektir.

                Takibimizde olan ve daha önceki beyanatlarımızda hemşehrilerimize müjdesini vereceğimizi söylediğimiz bu hizmetin bu gün müjdesini veriyor her şeyin en iyisine layık olan hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Daha nice müjdeli haberler vermek dileğiyle selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili