Hasankeyf İlçe Halk Kütüphanemiz Hizmete Girmiştir, Halkımıza Hayırlı Olsun

               Başarılarla dolu parlak bir istikbale bilgi kaynağı olan kitaplarla ulaşmak mümkündür. Zira kitap, gelişmenin, ilerlemenin temel taşı mahiyetindedir. İleri toplumlar bulundukları seviyeye kitaba verdikleri önemle ulaşmışlardır. Bu itibarla, kütüphaneler ileri toplum olma yolunda faydalı bir zemin oluşturmaktadırlar. Kütüphaneler, kitap okuma aşkını, heyecanını, arzusunu diri tutan ve artıran büyük bir öneme sahiptirler. Özellikle yeni yetişen nesillerin kitapla yetişmesine, kitap sevgisiyle büyümelerine büyük fayda sağlamaktadır.

 

            Hemşehrilerimizin, özellikle yeni nesillerimizin kütüphanelerden en iyi şekilde faydalanmaları için ilimize ve ilçelerimize her türlü tefrişata ve modern donanıma sahip kütüphanelerin kurulması için girişimlerde bulunduk. Bu kapsamda, Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan 400 bin TL ödenekle, Hasankeyf ilçe halk kütüphanesinin tasarım, dizayn, kitap alım ve tefrişatı yapılarak bugün itibariyle halkımızın hizmetine açılmıştır.

 

3000 nüfuslu ilçemize 12.000 adet kitaba sahip olan ilçe halk kütüphanemizin, özellikle öğrenci kardeşlerimize ve kıymetli okuyucularımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Ataullah HAMİDİ

                                                                                                         Batman Milletvekili