Her biri toplumumuzun eşit ve saygın fertleri olan engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum

Her biri toplumumuzun eşit ve saygın fertleri olan engelli kardeşlerimizin  3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 Engelli kardeşlerimiz için sadece fiziksel engellerin değil, ruhsal engellerin de aşılması için yüreklendirilmeleri, moral ve motivasyonlarının sağlanması önemli bir husustur. Engelli ve engelsiz bütün bir toplum olarak el ele vererek, öncelikle zihinlerdeki engelleri kaldırmak suretiyle, engelli insanlarımızın yaşam kalitesini en iyi seviyeye taşıyabiliriz. İmkân ve fırsat verildiği takdirde, moral değerlerimizle mücehhez ve öz güvene sahip olan çok sayıda engelli insanımızın herkese örnek teşkil eden başarı hikâyelerine şahit oluyoruz.

 AK Parti hükümetleri her zaman engelli insanlarımızın ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik veren politikalar izlemiştir. Engelli insanlarımızın her meselesine samimiyetle yaklaşan AK Parti Hükümetleri, iş gücüne katılma konusundan, sosyal ve ekonomik özgürlüklerinin artırılmasına kadar pek çok alanda önemli adımlar atmıştır. Elbette engelli kardeşlerimizin yaşamını daha da kolaylaştıracak daha büyük hizmetler hayat geçirilecektir. AK Parti hükümeti olarak hassasiyetle engelli kardeşlerimizin sorunlarıyla ilgileniyoruz.

 Engelli kardeşlerimizin sorunlarının farkında, daha duyarlı ve sorumlu bir toplum olmak dileğiyle, engelli insanlarımızın dünya engelliler gününü tekrar tebrik ediyor, sevdikleriyle beraber Cenab-ı Allah’tan (C.C.) sağlıklı, huzurlu, başarı dolu bir hayat niyaz ediyorum.

 

 

Ataullah HAMİDİ

                                                                                                         Batman Milletvekili