Hizmete Açılan Beşiri Devlet Hastanemiz İlçemizin Güzel İnsanlarına Hayırlı Olsun

Sağlık yatırımı, insanlarımız için son derece önemli bir husustur. Bu alanda atılan her adım kaliteli ve huzurlu bir yaşam için çok değerlidir. Bu itibarla, halkımızı daha iyi sağlık hizmetleriyle buluşturmak ve en kısa sürede sağlık hizmetine kavuşabilmeleri için gayret etmekteyiz.

Beşiri ilçemiz için çok önemli bir yatırım olan Beşiri Devlet Hastanesinin hizmete girmesiyle ilçemizin güzel insanları güzel bir hizmete kavuştular. İlçenin ihtiyacına cevap verebilecek donanım ve nitelikte olmasıyla, oldukça beğenilen bu konforlu sağlık tesisinin açılmasıyla hastalarımız başka merkezlere gitmekten de kurtulmuş oldu.

Beşiri Devlet Hastanesi; 2280 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, oturum alanı 785 m2’den oluşmaktadır. Bir bloktan oluşan olan sağlık tesisi 3 katlı olup, 15 yatak kapasiteyle hizmet verecektir. Ayrıca 2065 m2 otopark alanına sahiptir.

Beşiri Devlet Hastanemizde, doğumhane, radyoloji, laboratuvar gibi üniteler bulunmaktadır. 24 saat acil sağlık hizmetinin sunulacağı hastanemizde genel cerrahi, iç hastalıkları, aile hekimi, kadın doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları branşlarında uzman hekimler poliklinik hizmeti vereceklerdir. Sağlık tesisimizde 5 pratisyen hekimin yanı sıra 1 diş tabibi ve yeterli sayıda sağlık personelleri görev yapacaklardır. İnanıyorum ki, bu güzel hastane binasında görev yapan personellerimiz hastalardan tebessümü eksik etmeyeceklerdir.

Halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak için mütemadiyen bir çaba içindeyiz. İnsanımızın hak ettiği hizmetler için gerekenler yapılıyor ve yapılmaya devam edecektir. Bu vesileyle, bu önemli yatırımda emeği geçen her kese teşekkür ediyor, hastanemizin hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bütün Batmanlı hemşerilerime sağlık ve afiyetler diliyorum. Selam ve saygılarımla,

 

          

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili