Huzurun Ve Meşruiyetin En Kudsi Sığınağı Olan Muhterem Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Can-ı Gönülden Tebrik Ediyorum.

Huzurun Ve Meşruiyetin En Kudsi Sığınağı Olan Muhterem Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Can-I Gönülden Tebrik Ediyorum.

 

            Sevgi, şefkat, fedakârlık ve emekleriyle eşsiz örnekler sergileyen kadınlarımız, toplumun umut ve teselli kaynağıdır. His dünyası sevgi ve şefkate bürünen kadınlarımız ailenin mihenk taşıdır. En muhterem ve en değerli varlığımız olan kadınlarımız, anne olarak insanlığın en önemli ve en etkili ilk öğretmenidir.

 

            Kadını değersizleştiren sinsi ve acımasız kapitalist dünyanın sömürü anlayışına karşı kadının yegâne sığınağı İslam’dır. Peygamber efendimiz (SAV) erkekleri, kadınların hak ve hukukunu gözetmeye davet etmiş, Veda Hutbesinde, “Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim” buyurmuştur. Yine başka bir hadis-i şeriflerinde “Erkeğin en hayırlısı, kadına en iyi davranandır” buyurmaktadır. Ayrıca, “Cennet annelerin ayakları altındadır”  hadisinin muhatabı olan kadınları, İslam dini hak ettikleri değere yükselmiştir.  Kadının toplumda hak ettiği yere ve değere kavuşması toplumsal gelişmede önemli rol oynamaktadır. Toplumun terakkisinde erkekler kadar kadınlar da belirleyicidir.

Tüm hayatı bizler için güzel örneklerle dolu olan sevgili peygamberimiz (SAV), her hususta olduğu gibi eşlerine karşı muamelelerinde de en güzel örneği sergilemiş en büyük rehberimizdir.  Hep hoşgörülü, anlayışlı ve güler yüzlü olan Hazreti Peygamber (SAV) “hanımlarını dövenler hayırlılarınız değildir” buyurmuştur.

            Yaşantımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz, en değerli ve saygın varlığımız olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tekrar yürekten tebrik ediyorum. Tüm kadınlarımıza Cenab-ı Allah’tan (CC) sağlıklı ve huzur dolu bir hayat diliyorum.

 

 

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili