İkisi bitme aşamasında ikisinin de yapımı devam eden dört hastanemizin hayırlı olmasını diliyorum

İlimiz için çok önem verdiğimiz ve önceliğimiz olan yatırım alanlarından biri de sağlıktır. Dolayısıyla Batman’da devam eden sağlık yatırımlarını takip ettiğimiz gibi, yeni yatırımların gelmesi için de gayretlerimiz devam etmektedir. Ayrıca, kamuoyunun da devam eden yatırımlar konusunda bilgilendirilmesi önem arz etmektedir.

 

      İlimizde şu an itibariyle;
  1. 300 yatak kapasiteli Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin ihalesi 2014 yılında yapılmıştır. İnşaatı devam eden hastanenin 2016 yılı sonunda bitmesi beklenmektedir.

  2. Kuyubaşı-Petrolkent mevkileri arasında yapılması planlanan ve bunun için Petrolkent arkasındaki hazineye ait arsa tahsisinden sonra proje aşamasına geçilen Batman devlet Hastanesi 200 yatak kapasiteli olacaktır.

  3. Beşiri ilçemizin Cumhuriyet Mahallesinde yapılan 15 yatak kapasiteli Batman-Beşiri Entegre İlçe Hastanesinin yapımı tamamlanmış olup teslim aşamasındadır.

  4. Hasankeyf ilçemizin yeni yerleşim yerinde %99 oranında yapımı gerçekleştirilen Batman-Hasankeyf Entegre İlçe Hastanesi için tefrişat aşamasına gelinmiştir.

 

Bu 4 hastanemiz ilimizin çok önemli sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olan yatırımlardır. İlimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili