İlimizdeki ihtiyaç sahiplerine en kaliteli ve yüksek kalorili kömür temin ettik. Halkımıza hayırlı olsun

Yaptığımız görüşmeler ve girişimler neticesinde Batman ilimizde ihtiyaç sahiplerine en kaliteli ve yüksek kalorili kömür verilmesi sağlanmıştır.

Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu kararıyla 2003 yılından itibaren Valilik aracılığı ile bedelleri Hazine’den karşılanmak üzere, bütün Türkiye’de olduğu gibi Batman İlimizde de ihtiyaç sahibi ailelerin yakacak ihtiyacının karşılanması için bedelsiz kömür verilmektedir.

Bu kapsamda Batman İlimizde; 2003 – 2014 yılları arasında KDV dâhil bedeli 83.8 milyon TL. olan 296.056 ton kömürün, yıllık ortalama 33 bin aileye teslimatı gerçekleştirilmiştir.

            2015 yılı için Batman İli Merkez İlçesi için merkez köyler dâhil 21 bin aileye tahmini bedeli 6,2 milyon TL olan 15.750 ton kömürün dağıtımına bugün(23.12.2015) sabah saat 08.00 itibariyle başlanmıştır.

            İlimize dağıtımına başlanan en kaliteli kömür, Kütahya Tunçbilek yöresinin en iyi ocaklarından birinden alınan çevre kriterlerine uygun nitelikte ve yüksek kalorilidir.

            Halkımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, taleplerine en güzel biçimde cevap vermek, halktan biri olarak halk ekseninde halkla beraber halk için siyaset yapmamızın bir gereğidir. Bütün niyetimiz ve gayretimiz halkımızı layık olduğu en iyi hizmetlerle buluşturmaktır.

            Halkımızın sıcak yuvalarında, sağlık ve huzur içinde bir kış geçirmelerini diliyor, kamuoyunun bilgilerine sunulmak üzere, siz değerli basınımızın bilgilerine sunuyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili