Kadim Bir Teşkilatımız Olan Muhtarlık Müessesesi, Demokrasi Geleneğimizin Vazgeçilmez Bir Unsurudur.

              Kadim bir teşkilatımız olan Muhtarlık müessesesi, demokrasi geleneğimizin vazgeçilmez bir unsurudur. Muhtarlarımız da köklü demokratik geleneğimizin önemli temsilcileridir. Muhtarlarımız, sürekli halkın içinde, halkla hemhal olan, halkın taleplerini, ihtiyaçlarını ve duyarlılıklarını en yakından bilen ve bunlar için seferber olan halkın emektar temsilcileridir.

Saygın muhtarlık müessesesinin muteber temsilcileri olan muhtarlarımız, halkımızın gönlünde ve zihninde müstesna bir yere sahiptirler. Halkın gönlünde taht kuran cumhurun reisi Sayın Cumhurbaşkanımız, köylerimizde ve mahallelerimizde halkın kıymetli temsilcilerine en çok kıymeti ve ehemmiyeti veren halkın lideri olarak tarihe not düşmüştür. AK Parti hükümetleri döneminde muhtarlarımıza hak ettikleri değer verilmiş, özlük haklarında önemli ölçüde iyileştirmeler yapılmış ve imkânları artırılmıştır. Şüphesiz ki muhtarlarımız için ne kadar imkânlar seferber edilirse azdır. 

Bu duygularla, halkımızın çok kıymetli temsilcileri olan muhtarlarımızın muhtarlar gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hizmetlerinde başarılar diliyorum. Selam ve saygılarımla.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili