Karşılıksız Tek Sevgiye Sahip Olan Tüm Annelerin Anneler Gününü En İçten Dileklerimle Kutluyorum

Çok önemli ve çok anlamlı bir gün olan Anneler gününde, Karşılıksız Tek Sevgiye Sahip Olan Tüm Annelerin Anneler Gününü En İçten Dileklerimle Kutluyorum. Bu nadide günün, tüm günlerde annelerin en güzel şekilde hatırlanmasına ve kıymetinin en iyi şekilde bilinmesine vesile olmasını diliyorum.

Anneler için söze ve satıra yansıttığımız en güzel, en içten duygularımız bile onların kıymetini ifade etmede yetersiz kalır. Hayatımıza hayat katan, şefkat kahramanı, fedakârlık timsali ve emsalsiz varlığımız olan Anneleri, hayatımızın her anında hatırlayıp anmalı ve değerlerini hakkıyla bilmeliyiz.

Huzur toplumunun baş mimarı olan anneler, en mükemmel duygu ve latifelerle donatılmış ve “Cennet Annelerin ayakları altındadır” Hadis-i Şerif-ine mazhar olmuştur. Yavrusuna karşı sınırsız ve karşılıksız bir sevgiye sahip olan annelerdeki şefkat,  Cenab- Allah’ın (C.C.) sonsuz rahmetinin bir cilvesidir.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, en mümtaz varlığımız ve huzurun, kardeşliğin, şefkat ve merhametin kaynağı olan annelerin anneler gününü tekrar tebrik ediyor, selam ve saygılarımla huzur dolu bir yaşam diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili