Kıymetli Avukatlarımızın Avukatlar Gününü En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Kadim bir meslek olan Avukatlık mesleği, hukuk sisteminde vazgeçilmez bir yere sahiptir. Avukatlık, fert ve toplumun hak ve hukukunun gözetilmesinde ilk akla gelen saygın çok önemli meslek gruplarından biridir. Avukatlık mesleğinde ön plana çıkan en önemli unsurlar olan yeterlilik, güvenilirlik ve samimiyet, toplum nezdinde Avukatlığın itibarlı bir meslek olması açısından çok önemli özelliklerdir. Avukatlarımız, sahip oldukları bilgi, beceri ve donanımla mesleklerini samimi duygularla icra etmeleri, toplumda önemli bir ihtiyaca cevap vermektedirler.

 

            Uhrevi bir sorumluluk taşıyan avukatlar, fert ve toplumun hak ve hukukunu gözetirken, sistemsel ve yapısal sorunlardan dolayı zorluklar yaşamışlardır. AK Parti hükümetleri tarafından gerçekleştirilen Adalet reformu sayesinde Avukatlarımız mesleklerini daha iyi icra edebilmektedirler.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, Kıymetli Avukatlarımızın Avukatlar Gününü En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyor, sağlık ve huzur için başarı dolu bir yaşam dileğiyle selam ve saygılar sunuyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili