Kıymetli Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü ve Haftasını Canı Gönülden Tebrik Ediyorum

             Kutsal öğretmenlik mesleğinin isimsiz kahramanları ve bir irfan ordusu olan kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü ve haftasını canı gönülden tebrik ediyorum.

            Dün olduğu gibi bu gün de toplumda saygın bir yeri olan öğretmenler, insan yetiştirerek gelecek inşa etmektedirler. Körpe dimağlar, kutsal öğretmenlik mesleğinin tezgâhında yüksek istikbalimiz için yoğrulmaktadırlar. Dolayısıyla istikbalimizin mimarları olan öğretmenlerimiz, her türlü zorluğu aşarak başarı dolu parlak bir geleceğe ulaşmamızda çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. İleri seviyede bir toplum olmamızda öncü rol oynayan öğretmenlerimiz, her zaman sitayişle yâd edilmeye, hak ettikleri saygıyı ve değeri görmeye layıktırlar. Cefakâr ve fedakâr öğretmenlerimiz, ülkemizin dört bir yanında her türlü zorluğa göğüs gerek faydalı nesiller yetiştirmek için kutsal mesleklerini aşkla ve şevkle yapmaktadırlar. Bu itibarla değerli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

            Esas itibariyle, öğretmenlik mesleği dinimizde gerçek değerini bulmuştur. Ayeti kerimelerde ve hadisi şeriflerde öğretmenliğin ne kadar önemli ve değerli bir meslek olduğu en veciz şekilde buyrulmuştur. İnsanlığa en büyük rehber ve son peygamber olarak gönderilen kurtuluş elçisi peygamber efendimiz (SAV), insanlığa büyük insanlığı öğreten en büyük öğretmendir.  “Allah beni bir muallim olarak göndermiş bulunuyor” buyuran hazreti peygamber (SAV), ilk emri “oku” olan bir medeniyeti insanlığa getirmiştir. İki cihan saadetinin yolunu öğretmiştir.

            En büyük muallim olan hazreti peygamberin aydınlık yolunda yürüyerek birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirebilir ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkabiliriz.

           Bu duygularla, sağlıklı, huzurlu, başarılı ve güven içinde güzel bir yaşam temennisiyle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü ve haftasını tekrar tebrik ediyor, selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili