Kutlu Doğumu Huzur ve Sevinç İçinde İdrak Ediyoruz

             Cenab-ı Allah (CC), her bakımdan en mükemmel ve en yüksek ahlak sahibi olan ahir zaman peygamberi Hazreti Muhammed’i (SAV) ebedi bir rehber tayin edip âlemlere rahmet olarak göndermiştir. Kâinatın efendisi Hazreti Peygamber’in (SAV) yeryüzüne teşriflerini Kutlu Doğum Haftasıyla hep birlikte huzur ve sevinç içinde idrak etmekteyiz.

            Kur’an-ı Kerim’de “Size kendi içinizden öyle bir peygamber geldi ki; Sizin sıkıntıya uğramanız ona pek ağır gelir. O size çok düşkün, mü’minlere çok şefkatli, çok merhametlidir.” Buyurulması, Peygamber Efendimizin (SAV) ümmetine karşı tam bir şefkat ve merhametinin ifadesi olduğu gibi, kutlu yaşantısıyla da bunu göstermiştir. Kutlu doğumda Amine Hatun’un yanında bulunanlar “Biz öyle bir nur gördük ki, o nur doğuyu ve batıyı bize aydınlattırdı.” Demeleriyle, insanlık için en büyük hadise olan bu doğumun en kutlu doğum olduğuna ilk anda şahitlik etmişlerdir.

            Allah’ın varlığına ve birliğine en açık ve en parlak delil olan Hazreti Peygamber (SAV), âlemlere rahmet olarak gönderilen yegâne kurtuluş vesilesidir. Allah’ın (CC) elçisi ve resulü olduğuna en büyük delil olarak İlahi bir ferman olan Kur’an-ı Kerimi gösteren ve gösterdiği bin kadar mucizeyle de nübüvvetini ispat eden Resulü Ekrem’i (SAV)           bu kutlu doğum haftası vesilesiyle anmak, inşallah onun yüksek ahlakını örnek almak ve sünnetine ittiba etmek üzere aşkımızı, şevkimizi ve azmimizi artıracaktır.  

Bu vesileyle, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve huzurumuzun kalıcı ve sarsılmaz hale gelmesi ve İslam dünyasındaki sıkıntıların bertaraf olması için, Hazreti Peygamberin (SAV) getirdiği kutlu mesajı anlama ve onun yolunda yürüme bilincinin içimizde yerleşmesi dileğiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin kutlu doğum haftasını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, iki cihan saadeti diliyorum. Selam ve saygılarımla.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili