Mirac, Manevi Yükselişin En Yüksek Mertebesidir

            Miraç, bütün peygamberlerin varisi ve imamı olan Hazreti Peygamberin (SAV) hayatındaki manevi yükselişin en yüksek mertebesidir.  Peygamber efendimizin (SAV) Kur’an’dan ve zatından sonra en büyük mucizesi olan miraç, Cenab-ı Allah’ın (CC) davetiyle Hazreti Cebrail (AS) rehberliğinde İlahi huzura yükseliştir.

            Allah (CC), en ulvi ruha sahip olan habibine, en ulvi seyahat olan miraç ile bütün mülkünü bütün haşmet ve azametiyle bütün isimlerinin ve sıfatlarının tecellilerini göstermiştir. Miraç mucizesinin en ileri safhasında Cenab-ı Allah’ın rüyetini görmüş ve konuşmuş olan Allah’ın habibi, insanlık için müjdelerle dönmüştür. Ebedi saadetin varlığını cin ve inse diye etmiştir. Hazreti Peygamberin (SAV) müminin miracı olarak buyurduğu ve imandan sonra en büyük emir ve dinin direği olan namaz bu gece farz kılınmıştır.

            Bu vesileyle, bütün müminler için büyük hikmetleri ve müjdeleri barındıran mübarek Miraç Kandil’inin feyiz ve bereketinden en iyi şekilde istifade etmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bütün hemşehrilerimize, milletimize, memleketimize ve tüm İslam âlemine hayır ve huzur getirmesini, maddi ve manevi yükselişimize vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ataullah HAMİDİ
Batman Milletvekili