Peygamber Efendimizin (ASM) yeryüzüne teşriflerini idrak ettiğimiz kutlu doğum haftasının hayırlara vesile olmasını Cenab- Hak’tan niyaz ediyorum

İnsanlık için en büyük müjde ve en büyük hadise olan en mükemmel rehber, Allah’ın Habibi Peygamber Efendimizin (ASM) yeryüzüne teşriflerini idrak ettiğimiz kutlu doğum haftasının hayırlara vesile olmasını Cenab- Hak’tan niyaz ediyorum.

Hazreti Peygamber(ASM), getirdiği kutlu mesajla gönülleri aydınlatan bir hidayet güneşidir. Onun yeryüzünü şereflendirmesi, beşeriyet için bir kurtuluş vesilesidir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi (ASM) anmanın esas gayesi, cihanşümul olan nübüvvet ve risaletini, güzel ahlakını anlamak ve sünnetine ittiba etme azmini artırmaktır.

Resul-i Ekrem’in(ASM) getirdiği tevhid dini olan İslamiyet, müminlerde birlik, beraberlik ve kardeşliği gerekli kılmaktadır. Birleşen su damlaları gibi, Kur’an-ı Kerim’in saadet ve selamet mecrasında birleşerek, bu vatana hayat suyu olan İslam’ın hakikat sularını akıtmalıyız. Hem nur, hem kuvvet olan imanın verdiği nur ve şuur ile Cenab-ı Hakk’ın isimleri adedince birlik alakalarını, ittifak bağlarını ve kardeşlik münasebetlerini içimizde sarsılmaz şekilde kalıcı kılmalıyız.  

Bu vesileyle, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (ASM) getirdiği kudsi mesajın hatırlanmasına, bütün hayatında gösterdiği hoşgörü, sevgi, birlik, beraberlik ve yüksek ahlakın içimizde daha da yerleşip kökleşmesine, barış ve huzurun tesisine vesile olması dileğiyle tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını can-ı gönülden tebrik ediyor, iki cihan saadetine mazhariyetler diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili