Polis teşkilatımızın 171. Kuruluş yıldönümünü ve polis haftasını yürekten tebrik ediyorum

             Her bir insanımızın doğuştan sahip olduğu temel hak ve hürriyetlerini muhafaza etmek ve bir toplum nizamı içinde hayat sürmesini temin etmek için, hukuka uygun bir şekilde güvenini sağlamayı misyon edinen polis teşkilatımızın 171. Kuruluş yıldönümünü ve polis haftasını yürekten tebrik ediyorum.

            Polis teşkilatımız, gelinen noktada ortaya koyduğu özverili ve başarılı hizmetleri takdire şayandır. İç güvenliğimizin temininde huzurun ve güvenin timsali olan polis teşkilatımız, milletimizin güvenini, takdirini ve desteğini kazanmıştır.

            Polis teşkilatımız, her türlü şartlarda icra ettiği vazifesini en iyi şekilde yapabilmek üzere, AK Parti hükümetlerimiz döneminde günümüzün en modern imkânları ve donanımlarıyla teçhiz edilmiştir. Zor ve hassas olan görevini canla başla yerine getiren polisimizin moral ve motivasyonunu en üst seviyeye taşımak için imkânlar seferber edilmiştir. Polis teşkilatımızın çağın en iyi imkânlarıyla donatılması, polisimizin hak ve hukuk bilinciyle ve üstün hizmet anlayışıyla yetiştirilmesi barış ve huzurun teminine yapılmış yatırımlardır.

           Milletimizin her bir ferdinin güven ve huzur içinde yaşamını sürdürmesi için, görevinin bilincinde gayretle çalışan polis teşkilatımızın tüm mensuplarına, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlık ve huzur içinde bir ömür diliyor, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

            Polis teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü ve polis haftasını tekrar kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.                                                                                                Ataullah HAMİDİ

                                                                                              Batman Milletvekili