Ramazan Ayına Kavuşmanın Huzuru İçinde Rabbimize Şükrediyoruz

             Mağfiret kapılarının açıldığı rahmet, mağfiret ve Kur’an ayı olan bir mübarek Ramazan ayına daha kavuşmanın huzuru içinde Rabbimize sonsuz şükrediyoruz.

            Cenab-ı Allah’ın (C.C.) sayısız nimetler hazırladığı Ramazan ayı müminler için bir müjdedir. Kur’an-ı Kerim, beşeriyetin hidayet, saadet ve selametine vesile olmak üzere Ramazan ayında nazil olmuştur. Ramazan ayı, İslam’ın beş şartından biri ve mükâfatı büyük olan oruç ile birlikte Kur’an’ın nurundan, feyiz ve bereketinden istifade ve sünnete ittiba için büyük bir imkân tanımaktadır. Hazreti Peygamber (S.A.V.) “Ramazan ayı girdiğinde cennetin kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır” buyurmakla ve yine bir başka hadis-i şeriflerinde “Kıyamet günü Kur’an ile oruç, kul için şefaatçi olacaklardır” buyurmasıyla bu ayın ne kadar büyük bir fırsat olduğunu ümmetine müjdelemektedir.

            Şerefli bir ay olan ayların efendisi Ramazan-ı Şerifin kadrini ve kıymetini bilip, Rabbimizin engin rahmet ve mağfiretinden istifade etmek, yardımlaşma ve paylaşmayla hayır ve hasenatta bulunmak için bu mübarek ve bereketli ay büyük bir vesiledir.

            Bir hidayet vesilesi olan Ramazan-ı Şerif’in hayrından, bereketinde ve sevabından en iyi şekilde istifade edilmesi ve İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının dinmesine vesile olması niyazıyla, tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şeriflerini can-ı gönülden tebrik ediyorum. Hayırlı ve huzurlu bir Ramazan geçirmelerini diliyorum. Selam ve saygılarımla.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili