Şefkat Kahramanı Annelerin Anneler Gününü Can-ı Gönülden Tebrik Ediyorum

Cenab-ı Allah’ın (C.C.) sonsuz rahmet ve kereminin bir tecellisi olarak fıtratlarına yerleştirdiği şefkat hissine sahip olan şefkat kahramanı annelerin anneler gününü can-ı gönülden tebrik ediyorum.

İlahi rahmetin en latif, en güzel, en hoş ve en şirin cilvelerinden birisi olan şefkate sahip anneler, en mükemmel duygu ve latifeler ile donatılmıştır. Anneler beşeriyet âleminde şefkat ve merhametin zirvesidirler. Adeta bir şefkat ve merhamet güneşi olan anneler, huzurlu ve merhametli bir toplumun inşasının baş mimarlarıdır.

Üzerimizde ödenemez hakları bulunan ve nurani bir iksir olan şefkate sahip anneler için Cenab-ı Hak (C.C.) şöyle buyurmaktadır:” Rabbin sadece kendisine kulluk etmenizi, anne-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Eğer onlardan biri veya her ikisi senin yanında iken ihtiyarlayacak olursa, onlara karşı öf bile deme, onları azarlama, onlara güzel ve tatlı söz söyle.”

Bu vesileyle, en mümtaz varlığımız ve barışın, huzurun, kardeşliğin, şefkat ve merhametin kaynağı olan annelerimizin gözyaşlarının dinmesi için her kesin ve her kesimin üzerine düşeni yapması temennisiyle, anneler gününü en içten duygularla tebrik ediyor, selam ve saygılar sunuyor, huzur dolu günler diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili