Sıhhat, afiyet ve esenlik içinde hayırlı, huzurlu bir Ramazan bayramı diliyorum

             Evveli Rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerif-i ve içinde barındırdığı Kadir gecesini yaşatan Rabbimize nihayetsiz hamd-ü senalar olsun. İdrak ettiğimiz bu huzur ikliminde yapılan ibadetlerin, hayır ve hasenatların dergâh-ı izzetinde makbul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

            Ramazan- Şerif’e veda edip kavuştuğumuz bayram, Cenab-ı Hak’kın müslümanlara hediyesidir. Pek çok güzellikleri ve faydaları olan bayram, Kur’an-ı Kerim’in önemle bahsettiği kardeşliğin pekişmesine vesile olmaktadır. Yine bayram, Kur’an-ı Kerim’de “Allah’tan korkun ve akrabalık bağlarını kesmekten sakının” ayetiyle önemi ifade edilen sıla-i rahim ibadetinin yerine getirilmesine de vesile olmaktadır.

            Mübarek Ramazan bayramının, kardeşlik bağlarının daha da kuvvet bulmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Memleketimizde barış ve kardeşlik duyguları içinde kalıcı bir huzur ikliminin yerleşip kökleşmesi, birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle, tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Sıhhat, afiyet ve esenlik içinde hayırlı, huzurlu bir bayram diliyorum. Selam ve Saygılarımla.

 

 Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili