TPAO'un Şehrimizin Sembolü Petrol Spor Kulübüne Destekleri Devam Edecek

             Son günlerde gerek basınımızın ve gerekse de halkımızın gündeminde önemli bir yer tutan Petrol Spor Kulübünün TPAO tarafından sağlanan altyapı imkânlarının sonlandırılması kararı,  tüm Batman’da üzüntüye ve endişeye sebebiyet vermişti. Zira Petrolle anılan ve huzurla bilinen Batman’da Petrol Spor Kulübü, şehrimizin kulübü ve sembolüdür.

            1960 yılından beri ilimizde spor alanında önemli bir misyon üstlenerek Batman ve ülke sporuna hizmet eden, on binlerce gencimizin spor yapma imkânı bulduğu, halen ağırlıklı olarak dar gelirli aile çocukları olmak üzere 8-18 yaş aralığında 7 dalda 1200 sporcunun spor eğitimi aldığı, bir çok milli oyuncunun yetiştiği ve bir kısmının halen süper ligde ve milli takımda görev alıp şampiyonluklar elde ettiği Petrol Spor Kulübü, TPAO’nun bu güne kadar sağladığı tesis, salon imkanları ve nakdi destekleriyle varlığını sürdürebilmektedir. Sosyal sorumluluk anlayışıyla sağlanan bu takdire şayan desteklerin, Batman’ın bir huzur şehri olarak anılmasında önemli bir rol üstlendiği inkâr edilemeyecek bir gerçektir.

            Bu itibarla, Batman için çok önemli bir yeri olan Petrol Spor Kulübünün varlığını sürdürebilmesi için bugüne kadar sağlanan altyapı imkânlarının devam ettirilmesiyle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde ve görüşmelerde bulunduk. Üzüntülerimizi, endişelerimizi, taleplerimizi ve duyarlılıklarımızı başta Sayın Bakanımız Berat ALBAYRAK olmak üzere ilgili mercilere ilettik. Halkımızın temsilcisi olarak ilettiğimiz bu haklı talebimiz olumlu karşılanmış, Petrol Spor Kulübüne bu güne kadar sağlanan desteklerin devamı yönünde karar alınmış ve Batman Bölge Müdürlüğümüze iletilmiştir. Bu önemli kararın Halkımıza hayırlı olmasını yürekten diliyorum. Her zaman Batman’a ve Batmanlılara yönelik haklı taleplerin ve hassasiyetlerin takipçisi olmaya ve Petrol Spor Kulübümüzün yanında olup destekçisi olmaya devam edeceğiz.

            Ayrıca, TPAO Batman Bölge Müdürlüğümüzde çalışan tüm kardeşlerimizin hak ve taleplerini de takip etmekteyiz. Hülasa, Batman için her yönüyle sorumluluğumuzun gereği olarak kararlı ve titiz bir çalışma içindeyiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla her sıkıntının üstesinden geliyoruz. Halkımızın destekleriyle güzel hizmetlere vesile olmaya devam edeceğiz inşallah.

                                                                                                         Ataullah HAMİDİ

                                                                                                        Batman Milletvekili