TÜBİTAK-BİDEB proje yarışmasında aldığı ödüllerden dolayı Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve YGS’de Batman birincisi ve Türkiye genelinde 92. Olan Ferda Kavak kardeşimizi tebrik ediyorum

            Eğitim, toplumların gelişiminde büyük bir role sahiptir. Genelde ülkemiz için yerelde de ilimiz için ilerlemenin belirleyici unsuru olan eğitim alanında Batman’ın her geçen gün adından daha çok söz ettirmesinden dolayı, Batman Milletvekili olarak ziyadesiyle memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

            TÜBİTAK – Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafında her yıl tertip edilen “Ortaöğretim Öğrencileri araştırma Projeleri Yarışması” nda Van Bölge Sergisine en fazla projeyle davet edilen il olması bir iftihar vesilesidir. Aynı zamanda başarılarıyla adından söz ettiren ve Van Bölge Sergisindeki proje yarışmasında aldığı 5 ödülle tüm bölge okulları arasında en çok dereceye sahip olan Batman Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin en çok projeyle yarışmaya katılıp 3 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük ödüllerine layık görülmesi takdire şayandır.

                Ortaya konan bu başarılardan dolayı sevgili öğrencilerimize, kıymetli idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, çıtayı daha yükseklere taşıyacak daha nice başarılar diliyorum.

                Diğer yandan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda Batman birincisi ve Türkiye genelinde ise 92. olarak önemli bir başarı elde eden Ferdane Kavak kardeşimizi tebrik ve takdir ediyorum. Bu başarının elde edilmesinde gerekli ilgi ve alakayı gösteren, çalışma zeminini ve imkanlarını hazırlayan, moral ve motivasyon desteği sağlayan başta değerli ailesine ve büyük emeği olan değerli öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Ferdane Kavak kardeşimize bundan sonraki süreçte de üstün başarılar diliyorum. Ayrıca bu sınavda önemli başarılar elde eden diğer öğrenci kardeşlerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili