Tüm annelerin anneler gününü en kalbi duygularla tebrik ediyor, selam ve hürmetlerimi sunuyor, huzur dolu günler diliyorum

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler günü, annelerin kıymetini hep birlikte idrak etmeye, onlar için en güzel en içten duyguları ifade etmeye ve daha çok hayır dualarını almaya vesile olduğu için önemli ve anlamlıdır.

 Anneler için söze ve satıra yansıttığımız en güzel, en içten duygularımız bile onların vasfını karşılamakta yetersiz kalır. Hayatımızı hayatlandıran, fedakârlık timsali ve emsalsiz varlığımız olan Anneleri, aslında bir gün değil hayatımızın her anında hatırlayıp anmalı ve değerlerini hakkıyla bilmeliyiz.

 “Cennet Annelerin ayakları altındadır” Hadis-i Şerif-ine mazhar olan şefkat kahramanı ve yüreğinde yavrusu için sınırsız ve karşılıksız bir sevgiyi besleyen anneler, sınırsız bir sevgi ve hürmete layıktırlar. Aşktan daha keskin olan anne şefkati Cenab- Allah’ın (C.C.) sonsuz rahmetinin bir cilvesidir.

Bu gün, çocuğu için en büyük tehlikeyi hiç tereddüt etmeden göze alan şefkat ve merhamet abidesi annelerin gözyaşlarının dinmesi için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. AK Parti hükümetleri bu yönde çok önemli adımlar atmış, gayretli ve samimi çalışmalar ortaya koymuştur. Anne şefkatini kendimize rehber edinmeli ve kazanımlarımızı tümüyle berhava etmemeliyiz. Bizim en öncelikli vazifemiz, bütün derdimiz annelerin gözyaşının dinmesidir. Ancak barış ve kardeşliğin yerleşmesiyle annelerin gözyaşları dinecektir.

            Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin anneler gününü en kalbi duygularla tebrik ediyor, selam ve hürmetlerimi sunuyor, huzur dolu günler diliyorum.

 

                                                                                               Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili