Tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin mübarek Kadir gecesini can-ı gönülden tebrik ediyorum

           Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerifin güzelliklerini yaşayarak veda etmekteyiz. Diğer yandan ilahi esenliğin hâkim olduğu fazilet ve bereketi çok büyük olan bin aydan daha hayırlı Kadir gecesine kavuşmaktayız. Bu rabbimizin lütfu ve keremidir.

            Hazreti Peygamber’in (SAV) “Başka ümmetlerin uzun ömürleri içinde yapamayacakları amelleri ümmetim kısa ömür içinde yapmış olsun” şeklinde dua etmesiyle Cenab-ı Allah (CC) bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini ihsan etmiştir. Bu itibarla Kadir gecesi manevi uzun bir ömür kazandıran bir kıymet ve ehemmiyete sahip olduğundan müminler için büyük bir fırsattır. Ayrıca bu dua aynı zamanda peygamber efendimizin (SAV) ümmetini ne kadar çok sevdiğinin çok açık bir ifadesidir.

            Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu gecelerin sultanı olan Kadir gecesinin kadrini ve kıymetini bilip kudsiyetine uygun olarak ihya etmeyi Cenab-ı Hak’tan (CC) niyaz ediyorum. Tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin mübarek Kadir gecesini can-ı gönülden tebrik ediyor, af ve mağfirete, manevi büyük bir kazanca vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili