Tüm Hemşehrilerimizin Ve İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şeriflerini En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Cenab-ı Hakka (CC) hadsiz şükürler olsun ki, rahmet, mağfiret ve Kur’an ayı olan bir mübarek Ramazan ayına daha kavuşmuş bulunuyoruz.

            Onbir ayın sultanı olan mübarek Ramazan-ı Şerif, ebedi, kudsi, karlı bir ticaret ve huzur iklimidir. Bu mübarek ayda tuttuğumuz oruç, İslam’ın beş erkânından biri olduğu gibi, hem sosyal hayatımıza hem şahsi hayatımıza, hem nefsin terbiyesine, hem İlahi nimetlerin şükrüne ve hem de Cenab-ı Allah’ın (CC) her zaman her yerde ve her yaradılana muhtaç olduğu şeyleri vermesi, terbiye etmesi ve idaresi altında bulundurmasına bakan pek çok hikmetleri vardır. Bu itibarla, büyük bir manevi hazzın yaşandığı Ramazan-ı Şerif, daha çok yardımlaşmaya, dayanışmaya ve paylaşmaya vesile olmaktadır.

            Cenab-ı Hak (C.C.) Kur’anı Kerim’de şöyle buyurmuştur: “O Ramazan ayı ki, insanlara doğru yolu gösteren, apaçık hidayet delillerini taşıyan
ve hak ile bâtılın arasını ayıran Kur’ân, o ayda indirilmiştir.” Ayet-i Kerime’de buyrulduğu gibi, bizlere hidayet yolunu gösteren ve Ramazan-ı Şerif’te indirilen Kur’anı Kerimi daha çok okuyup istifade etmeyi bir fırsat bilmeliyiz.
Hazreti Peygamber (SAV) “Ramazan ayı öyle bir aydır ki, başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennem ateşinden kurtulmadır “ buyurmuştur.

            Bu fani dünyada, kısa ve fani bir hayat içinde, ebedi bir hayatı barındıran ve kazandıran bu bereketli ayı, Cenab-ı Hakkın rızası dairesinde geçirip hakkıyla idrak edebilmeyi niyaz ediyorum.

Bu vesileyle, tüm ayların efendisi olan Ramazan ayının, birliğin, beraberliğin, kardeşlik duyguları içinde daha çok hayır ve hasenat yapmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan (C.C.) temenni ediyorum. Tüm Hemşehrilerimizin Ve İslam Âlemi’nin Ramazan-I Şeriflerini En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum. Hayır, huzur ve bereket dolu bir Ramazan geçirmelerini diliyorum. Selam ve saygılarımla.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili