Tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şeriflerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum

           

Rabbimize nihayetsiz şükürler olsun ki, kudsî, ebedî, kârlı bir ticaret ve huzur iklimi olan Mübarek Ramazan-ı Şerife kavuşmuş bulunuyoruz.

            Onbir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’te tuttuğumuz orucun, hem sosyal hayatımıza, hem şahsi hayatımıza, hem nefsin terbiyesine, hem İlahi nimetlerin şükrüne ve hem de Cenab-ı Hakkın her zaman, her yerde ve her mahlûka muhtaç olduğu şeyleri vermesi, terbiye etmesi ve idaresi altında bulundurmasına bakan pek çok hikmetleri vardır. Dolayısıyla en güzel duyguların ön plana çıktığı verimli bir zemin olan bu mübarek ay, daha çok yardımlaşmaya, dayanışmaya ve paylaşmaya vesile olmaktadır.

            Bu fani dünyada, kısa ve fani bir ömür içinde, bitmeyen bir ömür ve sonsuz bir hayatı barındıran ve kazandıran bu muhteşem ayı, Cenab-ı Hakkın rızası dairesinde geçiren insan, bahtiyar bir insandır.

            Cenab-ı Hak (C.C.) Kur’anı Kerim’de şöyle buyurmuştur: “O Ramazan ayı ki, insanlara doğru yolu gösteren, apaçık hidayet delillerini taşıyan
ve hak ile bâtılın arasını ayıran Kur’ân, o ayda indirilmiştir.” Ayet-i Kerime’de buyrulduğu gibi, bizlere hidayet yolunu gösteren ve Ramazan-ı Şerif’te indirilen Kur’anı Kerimi daha çok okuyup istifade etmeyi bir fırsat bilmeliyiz.

           Hazreti Peygamber (SAV) “Ramazan ayı öyle bir aydır ki, başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennem ateşinden kurtulmadır “ buyurmuştur. Rabbimizin rahmet ve mağfiretine daha çok mazhar olmayı ve cennete layık bir kul olup rızası dairesinde bir hayat geçirmeyi tüm Müslümanlara nasip etmesini Mevla’yı Kerim’den niyaz ediyorum.

           Bu vesileyle, tüm ayların efendisi olan Ramazan ayının, birliğin, beraberliğin, kardeşlik duygularının en iyi şekilde pekişip kuvvet bulmasına ve daha çok hayır hasenat yapmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan (C.C.) temenni ediyorum. Bu mübarek ve bereketli ayın barındırdığı tüm güzelliklerden en güzel şekilde istifade edilmesi dileğiyle, tüm hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şeriflerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Hayır ve huzur dolu bir Ramazan geçirmelerini diliyorum. Selam ve saygılarımla.

                                                                                                         Ataullah HAMİDİ

                                                                                                         Batman Milletvekili