Tüm Hemşehrilerimizin Ve İslam Âleminin Regaip Kandilini En Kalbi Duygularımla Tebrik Ediyorum

Cenab-ı Hakk’ın lütfu ve keremiyle üç aylara girmiş bulunuyoruz. Kıymeti ve ehemmiyeti büyük olan bu mübarek üç aylar, mübarek geceleri barındırmaktadır. Bu mübarek gecelerden biri Recep ayının ilk Cuma gecesi ve kudsi üç ayların muştusu olan Regaip kandilidir.

             Peygamber Efendimizin (SAV) yapılan duaların geri çevrilmediği beş geceden biri olarak buyurduğu ve meleklerin ismini verdiğini bildirdiği Regaib gecesi, Cenab-ı Hakk’ın (CC) ihsan ve ikramının bol olduğu kıymeti ve ehemmiyeti büyük olan kudsi bir gecedir. İslam âlemi olarak ulvi hisler içinde karşıladığımız bu gece, Cenab-ı Allah’ın (CC) rahmet ve mağfiretine mahzar olmak, dualarda buluşmak ve en iyi bir şekilde ihya edip büyük manevi kazanç elde etmek için bir fırsattır.

            Rabbimize daha çok yönelip hakkıyla bu mübarek geceyi değerlendirmek dileğiyle, Cenab-ı Allah’tan (CC) bölgemizde, ülkemizde ve İslam Âleminde birlik ve beraberlik ruhunun, kardeşlik duygularının daha da pekişmesine, kan ve gözyaşlarının dinmesine, barış ve huzurun sağlanmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin Regaip kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Selam ve saygılarımla.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili