Tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum

            Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki onun lütfu ve keremiyle İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz.

            Mübarek bir zaman dilimi olan Kurban Bayramı’nda İslam’ın kudsi ve semavi kongresi hükmünde olan hac farizasını yerine getiren hacılar, mukaddes topraklarda yekvücut olarak en güzel birlik ve beraberlik örneğini sergilemektedirler. Birbirini tamamlayan hac ve kurban ibadeti müminlerin rablerine ilticalarını ifade etmektedir. Külli bir ibadet ile müşerref olan hacıların “Allahü Ekber” deyip, manen ve hayalen maddi kayıttan geçerek bir nevi huzura varmaları büyük bir mazhariyettir. Teşrik tekbirleri, dualar ve kurbanlarla büyük bir manevi huzurun ve sevincin yaşandığı kurban bayramı bir yardımlaşma ve dayanışma seferberliğidir. Varlıklı ve dar gelirliler arasında kaynaşmaya vesile olan Kurban Bayramı aynı zamanda güzel bir sosyal dayanışmaya imkân sağlamaktadır.

Bu vesileyle, hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin haccının ve kesilen kurbanların ve duaların kabul olmasını rabbimden niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu mübarek Kurban Bayramının, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının dinmesine, mazlumların kurtuluşuna, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde hayırlı ve huzurlu bir hayata vesile olmasını temenni ediyorum. Selam ve saygılar sunuyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili