Tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum

Rabbimizin lütfu ve keremiyle bir Mübarek Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. İslam dünyası olarak bu mübarek bayramı, teşrik tekbirleri, dualar ve kurbanlarla büyük bir manevi huzur, sevinç ve coşku içinde yaşıyoruz.

Allah’a yakınlaşmayı ifade eden Kurban, bir yardımlaşma ve dayanışma seferberliğidir. Müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına ve kuvvet bulmasına vesile olan Kurban bayramı, aynı zamanda kulluk vazifesini ifa etmemiz ve Müslüman kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmemiz için büyük bir fırsattır. Hac farizasının yerine getirildiği ve Kurbanların kesildiği bu mübarek bayramda, halka halka olan muhabbet bir sevgi yumağına dönüşür. İnsanları birbirinden soğutan kin ve nefret hisleri kaybolur, zengin ve fakir arasında kaynaşma gibi bir sosyal dayanışma oluşur.

Bu duygularla hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin haccının mebrur, kesilen kurbanların ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu mübarek bayramın, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının dinmesine, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde hayırlı ve huzurlu bir hayata vesile olmasını temenni ediyorum. Selam ve saygılar sunuyorum.

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili