Tüm Hemşehrililerimin Ve Alemi İslamın Mübarek Üç aylarını Ve Regaip Kandilini Can-ı Gönülden Tebrik Ediyorum

             Feyzi, bereketi, sevap ve faziletiyle manevi bir hasat mevsimi olan üç aylara tekrar erişmenin hazzı ve huzuru içerisinde Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz. Recep, Şaban ve Ramazanı Şerifi barındıran üç aylar, Cenab-ı Hakk’ın (C.C.) yarattığı mukaddes zaman dilimlerinden biridir. Bu zaman diliminde çok sayıda mübarek geceler vardır. Bu mübarek gecelerden biri de üç ayların ilki olan Recep ayının ilk cuma gecesinde idrak edeceğimiz Regaip kandilidir.

            Cenab-ı Allah’ın (C.C.) ihsan ve ikramının bol olduğu Regaip kandili üç ayların müjdecisidir. Rabbimizin rahmet hazinesinden bol ihsan ve ikramla başlayan üç aylar, dünya meşgalesiyle yorulan ruhlarımızın tazelenip inşirah bulması ve kul olma bilincimizin daha da artması için bir imkân ve fırsattır.

            Özellikle kıymet ve ehemmiyeti büyük olan bu üç aylar vesilesiyle, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının dinmesi, hem ülkemizde hem de İslam dünyasında birlik ve beraberliğimizin sağlanması, kardeşlik bağlarımızın kuvvet bulması için dua etmeliyiz. Kur’an-ı Kerim’de “Bana dua edin, duanıza cevap vereyim” buyurulmaktadır. Hazreti Peygamber de (SAV) “Allah katında duadan daha değerli bir şey yoktur” demekle duanın önemini vurgulamıştır.

            Kavuşmakta olduğumuz bu mübarek ve mukaddes zaman dilimini, Rabbimizin rahmet ve mağfiretine nail olarak rızası dairesinde en güzel şekilde idrak ve ihya edebilmeyi niyaz ediyorum.

            Bu vesileyle, bütün hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Âleminin Regaib Kandilini ve üç aylarını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan bölgemizde, ülkemizde ve İslam Âleminde birlik ve beraberliğimizin kaim ve daim olmasına, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, kan ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum. 

 

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili